Spojte se s námi


Lifestyle

Toustovač i mikrovlnka: Majitel čisticí firmy představuje kuchyňské předměty, které jejich vlastníci obvykle zapomínají pořádně vyčistit

Publikováno

dne

Domácí práce jsou nevyhnutelnou součástí našich životů. Je možné, že nastane chvíle, kdy si každý z nás bude chtít usnadnit práci. Existují však věci v naší kuchyni, které potřebují častější čištění, než si myslíme. Deyan Dimitrov, zakladatel firmy na chemické čištění, odhalil pět nejšpinavějších předmětů v našich kuchyních, které zapomíná čistit i milovník pořádku.

Toustovač

Prvním kouskem, který Dimitrov dle The Sun zmínil, je toustovač. Tento překvapivý kandidát je často zapomenutým zdrojem bakterií. K zachování čistoty tohoto spotřebiče se doporučuje vyjmout odpadní tácek, vyprázdnit ho do koše a důkladně jej otřít. Pokud nechceme zanechat žádnou špínu, je také vhodné setřít lepkavé zbytky a otřepat toustovač, abychom vše odstranili.

Mikrovlnná trouba

Dalším místem, které vyžaduje časté čištění, je mikrovlnná trouba. Sušené potraviny vytvářejí vhodné prostředí pro bakterie, a proto je důležité pravidelně čistit i tento spotřebič. Dimitrov doporučuje smíchání bílého octa a vody a ohřátí této směsi v mikrovlnné troubě. Po vychladnutí můžeme jednoduše otřít skvrny a dosáhnout čistého výsledku.

Chňapky do trouby

Látkové rukavice do trouby musíme také pravidelně prát, i když na první pohled nemusí působit tak špinavě. Silikonové chňapky je třeba čistit ručně, a proto je vhodné je předem namočit do směsi teplé vody, prostředku na mytí nádobí a jedlé sody. Tím se zbavíme bakterií a dosáhneme čistého a hygienického výsledku.

Zástěry

Zástěry jsou často vystaveny mastnotě, drobkům a zbytkům jídla. Proto je důležité je důkladně vyčistit už před praním. Můžeme je namočit do směsi pracího prostředku, octa a vlažné vody na 15 minut, což zajistí odstranění veškeré nečistoty.

Dřevěné lžíce

Dřevěné lžíce by neměly být umístěny v myčce na nádobí, protože se mohou stát zdrojem bakterií. Doporučuje se namočení těchto předmětů ve zředěném peroxidu vodíku, aby se zabránilo šíření bakterií a kontaminaci ostatních nádobí a potravin.

Kávovar

V kávovaru se často zapomíná čistit hlavně vnitřní části jako nádrž na vodu a filtr. Případně jiné špatně položené části. Většinou si jich všimneme až v momentu, kdy je nějaký problém. Jakmile se objeví plíseň, je již opravdu pozdě!

Odpadkový koš

Kdo by věnoval odpadkovému koši patřičnou pozornost, když nesmrdí? Většinou se možná párkrát opláchne a dál se neřeší. Přece jenom se časem znovu naplní odpadem, tak je to zbytečná ztráta času. Ale opak je pravdou. Velmi často se v něm mohou hromadit bakterie, které mohou později stát za nepříjemným zápachem.

Nůžky a otvíráky

Některé kuchyňské nástroje, jako jsou například nůžky nebo otvíráky na konzervy, můžeme často zapomínat čistit, přestože se s nimi často dotýkáme potravin. Většinou je jenom lehce otřeme a vrátíme na místo. Zapomínáme na jejich údržbu, což se někdy může nepěkně vymstít.

Všechny tyto předměty v naší kuchyni (a je jich samozřejmě i mnohem více) vyžadují pozornost a pečlivější úklid. Důkladná péče nám pomůže udržet čistou a voňavou kuchyň. Je tedy vhodné začít s úklidem co nejdříve a věnovat těmto místům dostatečnou péči a pozornost.

Zdroj: The Sun, Health, The Spruce, Real Simple

Oblíbené