Ekonomika
Globální mezinárodní konference k současné krizi zaujala, s Tvořivou společností začíná souhlasit čím dál více vědců
Začátkem května tohoto roku se uskutečnil přímý přenos ve 100 jazycích pro 180 zemí, který má za úkol sjednotit lidi, aby začali řešit skutečné problémy, jímž bude lidstvo v brzké době čelit. K Tvořivé společnosti se čím dál více připojuje i řada vědců, kteří bijí na poplach.
Po pár měsících, kdy západní státy vyhlásily sankce mířené proti Rusku, když věřily, že tím zastaví agresi vůči Ukrajině, začíná být jasné, že byla Evropa krátkozraká, když její závislost na energiích, které jsou ve velké míře právě od našeho východního souseda, je až příliš velká.
Přihlédnout se samozřejmě musí k oběma stranám, jednak je to věc politická, ale také ekonomická. O první zmíněné se rozhodně nemůže diskutovat, zda se ale Evropě podaří zachránit společnost před vlnou krachů firem, to uvidíme v následujících měsících.
Evropská unie přitom již několik let prosazovala Green deal, který byl mnohými vědci a politiky označován za nesmyslný. Ano, samotná myšlenka je určitě dobrá a je to pro lidstvo krok vpřed. Ovšem když vezmeme v potaz fakt, že samotná Evropa se podílí na znečištění planety pouhými 8 %, bez přičinění dalších je veškerá snaha vcelku nesmyslná.
To vůbec nezmiňuji ten fakt, že mnoho vědců označuje „čistou energii“ v mnohých případech ještě horší než jadernou a další, na kterých nyní stojí naše fungování. O tomto tématu mluvil velmi dobře Miroslav Ševčík, jenž byl hostem na kanále Zákony Bohatství.
Všechny tyto problémy jsou však ve srovnání s tím hlavním prakticky k smíchu. Právě na to upozornilo Mezinárodní online fórum, které se snaží sjednotit všechny lidi ve jménu budoucnosti lidstva, jak sami píší.
„Cílem fóra je pravdivě a objektivně informovat lidstvo o vzrůstajícím nebezpečí klimatické a ekologické katastrofy; zachytit skutečný rozsah četných krizí spotřebitelského formátu společnosti; prozkoumat praktická řešení východiska ze všech krizí díky vybudování Tvořivé společnosti.“
Podle projektu Tvořivé společnosti má totiž člověk velmi malý vliv na životní prostředí, čímž samozřejmě neříká, že je naše počínání v pořádku. Spíše ale upozorňuje, že zaměřování se na ani ne 1 % procento problému není zrovna chytré.
Žijeme však ve světě, v němž je velmi těžké dopátrat se skutečné pravdy. Pokud ale budeme i nadále žít v mlze, na místo toho, aby se začaly řešit skutečné problémy, příroda nás zastihne naprosto nepřipravené, zrovna tak jako sankce proti Rusku, které se nám vrátily jako bumerang. V tomto případě jde ale o zachování míru, které bylo správně postaveno nad vlastní pohodlí.
Pakliže ale ignorujeme fakta o zákonech přírody a jejích ciklech na úkor výše zmíněného, je to naopak cesta proti vlastnímu přežití.
Zdroj: Zákony Bohatství, Creativesociety
-
Filmy a seriálypřed 1 dnem
Vánoce na TV Nova: Program plný pohádek, filmových hitů a ikonických speciálů
-
Autapřed 1 dnem
Nejděsivější nehoda ve Formuli 1: Svodidla se stala pro jezdce gilotinou
-
Reality showpřed 1 týdnem
Má Clash of the Stars lepší podmínky než Oktagon? Bojovník si postěžoval na směšnou výplatu, kterou tuzemská jednička nabídla
-
Reality showpřed 1 týdnem
Zrádci: Nicole má novou kolegyni, Alenka stále povídá a Tuňák má jeden projev za druhým