Spojte se s námi


Filmy a seriály

Konec jedné éry: Česká televize končí s oblíbeným pořadem 168 hodin po 18 letech

Česká Televize po 18 letech vysílání končí s pořadem 168 hodin. Rozhodnutí padlo po dohodě vedení a divizí zpravodajství. Moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová v ČT zůstává. Dostane možnost podílet se na nových publicistických projektech.

Publikováno

dne

Česká televize po 18 letech vysílání končí s pořadem 168 hodin. Rozhodnutí padlo po dohodě vedení s divizí zpravodajství. Moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová v ČT zůstává, dostane možnost podílet se na nových publicistických projektech.

Česká televize se rozhodla zrušit svůj zpravodajsko-publicistický pořad 168 hodin. Po 18 letech se pořad nedočká pokračování v podzimním schématu ČT. Rozhodnutí padlo na jednání generálního ředitele Jana Součka s vedením zpravodajství a publicistiky.

Konec 168 hodin: Redakční spory a kritika

Pořad 168 hodin byl jedním z klíčových pilířů nedělního vysílání na ČT1. Pořad přinášel zpravodajské a publicistické reportáže, které reflektovali aktuální dění v České republice a zahraničí. Dlouho se pořad zabýval společenskými problémy, investigativní žurnalistikou a politickými tématy, která souzněla s veřejným míněním. I přes velkou popularitu čelil poslední době větší kritice a vnitřním problémům.

Generální ředitel České televize Jan souček uvádí že rozhodnutí o ukončení výroby pořadu bylo ovlivněno nejen dlouhodobými problémy ve zpracování ale i nedávným děním které pořad ovlivnilo.

K finálnímu rozhodnutí ukončit výrobu pořadu 168 hodin přispělo i dění z posledních dnů, které se pořadu bohužel také týká, a které nepoškozuje jen pořad samotný, ale nestaví do dobrého světla ani Českou televizi,“ říká generální ředitel ČT Jan Souček.

Pořad se dostal do podvědomí nejen díky svým investigativním reportážím ale také i díky tomu že často reflektoval aktuální dění.  V posledních letech se ale pořad odchýlil od původní zpravodajsko-publicistické linie a začaly vnitřní rozpory redakcí.

Podle slov šéfa zpravodajství Petra Mrzeny jsou tyto rozpory jedním z důvodu, proč dostal do slepé uličky. Přípravu pořadu 168 hodin provázely i stále častější vnitroredakční spory o obsah a zpracování reportáží,“ uvádí Petr Mrzena.

Kritika pořadu 168 hodin byla také ze strany Rady České televize. Rada opakovaně upozorňovalo na porušování kodexu ČT. Vedení ČT nebylo spokojeno s formou ani obsahem některých reportáží. Všechny tyto neshody a spory ovlivňovali celkovou atmosféru při přípravě poradu.

Budnoucnost ČT zpravodajství

Generální ředitel Jan Souček zdůraznil, že tým, který měl pořad 168 hodin na starosti má možnost nadále pracovat v České televizi. „Vedení televize věří, že v České televizi nadále tvůrci 168 hodin zůstanou, chce využít jejich dlouholetých zkušeností. Moderátorka Nora Fridrichová dostane nabídku podílet se na nových publicistických formátech,“ dodává generální ředitel ČT Jan Souček.

Moderátorka Nora Fridrichová, která byla v pořadu 168 hodin o jeho počátku, dostane nabídku podílet se na nových publicistických pořadech. Její dlouholeté zkušenosti a odbornost jsou pro Českou televizi cenným přínosem.

Šéfredaktor zpravodajství Michal Kubal potvrdil že se s bývalými tvůrci pořadu 168 hodin počítá při přípravě nových pořadů. „Delší dobu pracujeme na vývoji nových formátů, které doplní a obohatí dosavadní nabídku publicistických pořadů ve vysílání ČT. Při jejich přípravě počítáme i s podílem tvůrců dosud zapojených do výroby jiných publicistických relací, včetně 168 hodin,“ uvádí Michal Kubal, šéfredaktor zpravodajství a publicistiky.

Zdroj: Česká televize

Oblíbené