Spojte se s námi


Lifestyle

Milujete masáže? Poprvé se masírovalo už ve starém Egyptě

Kdo by neměl rád masáže? Je to relax, při kterém si můžete odpočinout, ale také vás mohou bolet. Pomáhají od bolesti zad, svalů, ale také mají zajistit správné proudění lymfatického systému.

Publikováno

dne

Kdo by neměl rád masáže? Je to relax, při kterém si můžete odpočinout, ale také vás mohou bolet. Pomáhají od bolesti zad, svalů, ale také mají zajistit správné proudění lymfatického systému.

Existuje mnoho druhů masáží. Sportovci si chodívají odpočinout, stejně jako vyčerpaní lidé. Můžete si zvolit mezi klasickou nebo relaxační masáží, ale stále více oblíbené se stávají například masáže lávovými kameny nebo dřevěnými válečky. Určitě si vyberou všichni muži i ženy. 

Co je to vlastně masáž?

Masáž se provádí nejčastěji rukama, ale maséři si mnohdy pomáhají různými pomůckami. Masáž je mechanické působení na tkáně kůže, podkoží, svaly a také na nervy nebo cévy (nepřímo).

Stojíte denně několik hodin na nohou? Nebo velmi často sedíte za volantem? Masáž vám pomůže dostat se znovu do pohody.

Masáže mají bohatou historii. Patří mezi nejstarší léčebné postupy, které se používaly již v pravěku. Bolesti se odstraňují nebo mírní třením nebo hnětením, což jsou základní hmaty klasických masáží. 

První zmínky pocházejí z Egypta 5 000 let př.n.l., ale poprvé se o těchto technikách psalo kolem roku 3 000 př.n.l. v Číně. Hippokrates například uvedl: „Lékaři mají být vzdělaní v mnoha oborech ale zejména v umění tření, neboť tření zpevní kloub, který je příliš volný a uvolní ten, který je příliš tuhý.”

Masáž je vhodná pro léčbu těla i mysli

Postupně se národy naučily, jak o sebe pečovat a jak masáž provádět správně. Římané se učili od Řeků. Masáže měly velký ohlas až do středověku, kdy lidé potřebovali spíše pomoci duševně, a tak se postupně opustilo od masážních technik, a to hlavně v Evropě.

Od 16. století se prolíná duševní i tělesná léčebná péče, v Německu se na konci 18. století objevily první školy, ve kterých se masážní techniky vyučovaly. Lidé se v oboru neustále zlepšovali a předávali si své zkušensoti. V Čechách se za průkopníka moderní masáže označuje Vítězslav Chlumský. 

Dnes se díky neustále se zvyšujícímu zájmu o masérské techniky můžete naučit pracovat nejen s lávovými kameny, ale také s dřevěnými válečky, které jsou vhodné na tělo i obličej, nebo jinými zajímavými technikami. Maséři nemusí nutně používat pouze své ruce.

Zdroj: Velvesa

Oblíbené